fortuna

Zapowiedź meczu Polska – Łotwa

Dzisiaj o godzinie 20:45 w Klagenfurcie, reprezentacja Polski rozegra pierwszy z trzech zaplanowanych sparingów przed EURO 2012. Rywalem „biało-czerwonych” będzie Łotwa, 74. drużyna w rankingu FIFA.

Podopieczni Franciszka Smudy zagrają w mocno eksperymentalnym zestawieniu. Ani minuty nie zagrają zawodnicy, którzy dotychczas w głównej mierze stanowili o sile reprezentacji. Dzisiejsze spotkanie będzie szansą dla zmienników, którzy będą mogli udowodnić swoją wartość i zapewnić sobie miejsce w 23-osobowej kadrze na Mistrzostwa Europy.

Swoją okazję z pewnością będzie chciał wykorzystać Kamil Grosicki, który dotychczas przegrywał rywalizację na lewej pomocy z Maciejem Rybusem. Piłkarz Tereka Grozny dzisiaj nie zagra, dlatego „Grosik” będzie miał szansę potwierdzić swoją świetną formę, którą zaprezentował w ostatnim sparingu z Rapidem Lienz.

Trzon dzisiejszego rywala Polaków stanowią zawodnicy, którzy występują w polskiej lidze. Największą gwiazdą jest Artjom Rudņev, król strzelców T-Mobile Ekstraklasy, który niedawno odszedł z Lecha Poznań do Hamburger SV. W wyjściowym składzie Łotwy powinni znaleźć się także Olegs Laizans (ŁKS Łódź), Aleksejs Visņakovs (Cracovia) oraz Ivans Lukjanovs (Lechia Gdańsk).

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45. Transmisję przeprowadzi stacja TVP 1.

Przewidywane składy:

Polska: Tytoń – Wasilewski, Jodłowiec, Wojtkowiak, Boenisch – Polanski, Murawski – Grosicki, Wolski, Mierzejewski – Sobiech

Łotwa: Malins – Klava, Gorkss, Ivanovs, Krjauklis – Fertovs, Laizans – Visnakovs, Cauna, Lukjanovs – Rudnev

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.