Real Madryt pokonał Celtic Glasgow 2:0 (1:0) w meczu kończącym tournee w Stanach Zjednoczonych mistrzów Hiszpanii. W barwach szkockiego zespołu wystąpił Łukasz Załuska, ale nie uchronił swojej drużyny od porażki.

Grający w niemal optymalnym składzie „Królewscy” byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i od początku przeważali na boisku i już w 22. minucie objęli prowadzenie.

Bardzo dobrym prostopadłym podaniem popisał się Xabi Alonso, piłka dotarła do Gonzalo Higuaina, którego strzał został zablokowany przez obrońcę Celicu. Futbolówka trafiła jednak do Jose Callejona, który minął Załuskę i trafił do pustej bramki.

W 67. minucie padła druga i jak się później okazało ostatnia bramka dla Realu. Piłkę na lewym skrzydle przyjął wprowadzony w drugiej połowie Karim Benzema. Francuz z łatwością poradził sobie z defensorem Szkotów i nie dał szans polskiemu bramkarzowi.

Mimo występu z tak mocnym rywalem, Załuska nadal będzie zaledwie drugim bramkarzem mistrzów Szkocji. Niepodważalną pozycję w zespole Neila Lennona ma Fraser Forster i to on występował w pierwszych, oficjalnych meczach Celticu w nowym sezonie.

Real Madryt – Celtic Glasgow 2:0 (1:0)