Celtic Glasgow pokonał w towarzyskim spotkaniu Brentford FC 2:1 (1:1). W bramce „The Bhoys” całe spotkanie rozegrał polski bramkarz – Łukasz Załuska. Mecz został rozegrany w Londynie.

Wynik już w 10. minucie otworzył zawodnik Brentford – Adam Forshaw. Celtic zdołał jednak wyrównać. Bramkę na 1:1, 13 minut po trafieniu Forshawa, strzelił nowy nabytek mistrza Szkocji – Amido Balde. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze „The Bees” mogli ponownie wyjść na prowadzenie, ale kapitalnie w bramce spisał się Załuska.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze z Glasgow. Chętniej atakowali i to zaprocentowało już w 57. minucie. Gola dającego wygraną w tym spotkaniu zdobył 20-letni Callum McGregor. W ostatniej akcji meczu ponownie swoją klasę udowodnił Załuska, który znakomicie obronił uderzenie Forshawa.

Brentford FC – Celtic Glagow 1:2 (1:1)