Śląsk Wrocław przegrał z czarnogórskim Buducnostem Podgorica 0:1 (0:1) w rewanżowym meczu II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Dzięki wygranej 2:0 w pierwszym spotkaniu, mistrzowie Polski awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Pierwszą okazję do zdobycia gola miał, w 7. minucie, Przemysław Kaźmierczak, ale jego strzał głową był niecelny. Pięć minut później, po dośrodkowaniu Sebastiana Mili, groźnie uderzał Łukasz Gikiewicz, jednak nieznacznie chybił.

W 15. minucie padła bramka dla gości. Z rzutu rożnego dośrodkował Dragan Bošković, a Nikola Vukčević nie pomylił się z sześciu metrów. Później sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 30. minucie szarżującego Selmo Kurbegovicia powstrzymał Marián Kelemen, a w 43. minucie niegroźnie uderzał Rafał Grodzicki.

Na początku drugiej połowy mocny strzał oddał Sylwester Patejuk, ale dobrze spisał się Jasmin Agović. W 56. minucie bardzo groźną okazję miał Kurbegović, lecz w ostatniej chwili jego strzał zablokował Marcin Kowalczyk.

Jedenaście minut później po raz kolejny świetną sytuację mieli zawodnicy z Podgoricy. Na szczęście Admir Adrović nie trafił czysto w piłkę. Minutę później szansę miał Mila, jednak kapitan Śląska pogubił się i sytuację wyjaśnili Czarnogórcy.

W 71. minucie znowu los uśmiechnął się do polskiego zespołu. Po kapitalnym prostopadłym podaniu strzał oddał Golubović, a futbolówkę z linii pola karnego wybił Rafał Grodzicki.

Chwilę później bliski strzelenia samobójczej bramki był Amir Spahić, jednak dobrze spisał się Kelemen. W 77. minucie dobrą akcję rozegrał Śląsk, ale w fej końcowej fazie zabrakło zrozumienia i zakończyła się ona faulem Gikiewicza na obrońcy gości.

W 81. minucie znów fantastyczną sytuację miał Golubović. Ryzykownie interweniował Kelemen i sędzia mógł podyktować „jedenastkę” dla Buducnostu. Na szczęście tego nie zrobił. Chwilę później bardzo mocny strzał oddał Sebastian Mila i z trudem zablokował go Mitar Peković.

W doliczonym czasie gry na akcję ofensywną zdecydował się Marcin Kowalczyk. Jego uderzenie szczęśliwie nogami obronił jednak Adrović.

W III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów, Śląsk zmierzy się z szwedzkim Helsingborgs IF, który pokonał dzisiaj The New Saints 3:0 (2:0). Pierwsze spotkanie tych drużyn odbędzie się we Wrocławiu 31 lipca lub 1 sierpnia, natomiast rewanż 7-8 sierpnia.

Liga Mistrzów – II runda eliminacji (rewanż)

Śląsk Wrocław – Buducnost Podgorica 0:1 (0:1)