Przed świętami Bożego Narodzenia kolejne spotkanie rozegrała ekipa Tomasza Kuszczaka – Brighton & Hove Albion FC. Drużyna występująca w Championship szczęśliwie wywalczyła jeden punkt w starciu z Millwall FC remisując 2:2 (0:1).

Nowy zespół zawodnika reprezentacji Polski, który przez całe spotkanie musiał gonić wynik, doprowadził do wyrównania dopiero w 88. minucie po golu Davida Lopeza z rzutu karnego.

Dwie bramki dla zespołu z Londynu w 25. i 57. minucie meczu zdobył Christopher Wood. Cztery minuty po bramce gracza z Nowej Zelandii kontaktowe trafienie dla gospodarzy zaliczył LuaLua. I było wiadomo, że Millwall do końca będzie musiało walczyć, aby utrzymać skromne prowadzenie. W 88. minucie, na sto dwadzieścia sekund przed zakończeniem rywalizacji rzut karny wykorzystał Hiszpan – Lopez i nadzieja gości na trzy punkty prysła.

Mecz zakończył się podziałem punktów. Po dwudziestej trzeciej kolejce Brighton zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, natomiast Millwall jest siódme.