Przed nami 2 bardzo ważne mecze eliminacyjne do MŚ w Rosji, po stracie punktów z Kazachami w obozie Polaków panuję wielki głód zwyciestw. Nasi reprezenci grali w ten weekend ze zmiennym szczęściem, dobrą formę zaprezentowali bramkarze, ale z pewnością martwić może słabsza dyspozycja duetu Lewandowski – Milik.

Adam Nawałka niczym mantrę powtarza, że w jego reprezentacji będą grać zawodnicy, którzy regularnie występują w klubach. W weekend zaobserwowaliśmy 3 wyjątki: Bartosz Kapustka, który ciągle nie doczekał się ligowego debiutu, Michał Pazdan, lecz w tym przypadku względy zdrowotne odegrały istotną rolę i lider środka pola Grzegorz Krychowiak, co z pewnością martwi wszystkich sympatyków naszej reprezentacji. Wysoką skuteczność utrzymują Kamil Wilczek oraz Łukasz Teodorczyk i niewykluczone, że jeden z nich, a być może obaj dostaną szansę w zbliżających się spotkaniach.

Bramkarze:
Artur Boruc (AFC Bournemouth) – 90 minut z Watfordem (2:2), ocena Whoscored: 7,1 (4 w drużynie), 5 obronionych strzałów, 42% celnych podań.
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut z Liverpoolem (1:2), WS: 7,1 (4), 5 obron, 73% celnych podań.
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut z Interem (2:1), WS: 7,86 (2), 4 obrony, 68% celnych podań.
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut z Juventusem (0:3), WS: 6,93 (2), 7 obron, 56% celnych podań.

Obrońcy:
Thiago Cionek (Palermo) – 90 minut z Sampdorią (1:1), WS: 7,22 (1), 1 odbiór, 74% celnych podań.
Kamil Glik (Monaco) – 90 minut z Metz (7:0), WS: 7,9 (9), 2 odbiory, 80% celnych podań.
Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – 70 minut z Rubinem Kazań (1:0), WS: 6,7 (7), 93% celnych podań.
Igor Lewczuk (Bordeaux) – 90 minut z PSG (0:2), WS: 6,1 (9), 81% celnych podań.
Michał Pazdan (Legia) – Poza kadrą.
Łukasz Piszczek (Bv Borussia 1909) – 90 minut z Bayerem Leverkusen (0:2), WS: 6,16 (9), 1 odbiór, 86% celnych podań.
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – 90 minut z Saint- Etienne (2:0), WS: 7,4 (6), 2 odbiory, 76% celnych podań.
Paweł Dawidowicz (VfL Bochum) – 90 minut i żółta kartka z Aue (4:2)

Pomocnicy:
Bartosz Kapustka (Leicester City) – poza kadrą.
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – 73 minuty z Mainz (0:0), WS: 7,44 (2), 3 odbiory, 83% celnych podań.
Kamil Grosicki (Stade Rennais) – 90 minut i niewykorzystany karny z Guingamp (1:0), WS: 6,2 (11), 2 odbiory, 71% celnych podań.
Karol Linetty (UC Sampdoria) – 64 minuty z Palermo (1:1), WS: 6,62 (8), 1 strzał, 2 odbiory, 97% celnych podań.
Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa) – 90 minut z Lechią Gdańsk (3:0)
Damian Dąbrowski (Cracovia) – 90 minut z Koroną Kielce (6:0)
Krzysztof Mączyński
(Wisła Kraków) – 90 minut i asysta z Wisłą Płock (3:2)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – Na ławce rezerwowej.
Paweł Wszołek
(Queens Park Rangers) – 63 minuty i asysta z Fulham (2:1), WS: 7,33 (5),  1 odbiór, 82% celnych podań.
Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk) – 68 minut i żóła kartka z Legią Warszawa (0:3)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 90 minut z Atalantą (0:1), WS: 6,84 (5), 1 strzał, 1 kluczowe podanie,  88% celnych podań.

Napastnicy:
Robert Lewandowski (FC Bayern München) – 90 minut z FC Cologne (1:1), WS: 6,22 (11), 4 strzały (3 niecelne i 1 zablokowany), 81% celnych podań.
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – 90 minut z Atalantą(0:1), WS: 5,99 (11), żółta kartka, 2 strzały, 1 kluczowe podanie, 75% celnych podań.
Kamil Wilczek (Brøndbyernes) – 45 minut i gol z Randers (2:2)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – 88 minut i gol ze Standardem Liege (1:0)