Legia Warszawa w meczu rewanżowym II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów upokorzyła St Patrick’s Athletic FC wygrywając z Irlandczykami 5:0 (1:0). W kolejnym etapie rozgrywek polski zespół zmierzy się z Celtikem.

Spotkanie nie rozpoczęło się dla „Legionistów” dobrze, już w 4. minucie pierwszy strzał na bramkę Kuciaka oddał Killian Brennan. W 13. minucie piłka została umieszczona w bramce St Patrick’s Athletic FC jednak gol Kucharczyka nie został uznany, Polak znajdował się na pozycji spalonej.

W 25. minucie wynik otworzył Miroslav Radovic , który nie pomylił się w sytuacji sam na sam i pewnie umieścił piłkę w siatce. 8 minut później bliscy wyrównania byli Irlandczycy jednak piłkę po rykoszecie znakomicie wybronił bramkarz Legii. W 61. minucie nie pierwszy raz świetną interwencją popisał się Clarke instynktownie broniąc uderzenie Michała Żyry.

5 minut później polski klub miał szanse podwyższyć prowadzenie jednak minimalnie przy wykonywaniu rzutu wolnego pomylił się Brzyski. W 69. minucie drugą bramkę zdobył Michał Żyro, który po podaniu Kucharczyka umieścił futbolówkę w siatce.

Przed kolejną szansą stanął Radovic, Serb jednak uderzył obok bramki. Swojej okazji za to nie zmarnował w 82. minucie kiedy to dobrym podaniem popisał się Duda, a „Rado” strzałem po ziemi pokonał Clarka. 5 minut później czwartą bramkę zdobył Marek Saganowski, który wykończył podanie Koseckiego.

W 2 minucie doliczonego czasu gry drużynę Saint Patrick’s Athletic F.C. dobił własny pomocnik, Conan Byrne samobójczą bramką doprowadzając wynik do 5:0.

Eliminację Ligi Mistrzów – II runda (rewanż)

Saint Patrick’s Athletic F.C – Legia Warszawa 0:5 (0:1)
Radovic 25′ 82, Żyro 69, Saganowski 87, Byrne 90+2 (sam)

Sędzia: Andreas Ekberg (Szwecja)

Żółte kartki: Bolger – Duda