Piłkarze Juventusu Turyn odnieśli ósme zwycięstwo w tym sezonie Serie A. Podopieczni trenera Massimiliano Allegriego w ramach 10. kolejki ligi włoskiej pokonali przed własną publicznością zespół Spal 4:1. W barwach „Juve“ wystąpił Wojciech Szczęsny, z kolei w drużynie gości mogliśmy oglądać Bartosza Salamona.

Szczęsny, który dołączył do „Starej Damy“ latem tego roku, musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Pierwszym golkiperem Juventusu jest Gianluigi Buffon. Polak jednak czasami otrzymuje szanse gry. Nieoficjalnie wiadomo, że w sezonie 2017/2018 ma wystąpić w około 20 spotkaniach. Od kilku dni mówiło się o tym, że Szczęsny zagra w środę przeciwko Spal.

Polski golkiper nie miał w tym spotkaniu wiele pracy. Juventus kontrolował wydarzenia na boisku i nie dopuszczał do wielu groźnych okazji rywali. Już po 22 minutach gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Federico Bernardeschiego i Paulo Dybali. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdołali jednak zdobyć goście. Konkretnie Alberto Paloschi, który uprzedził Szczęsnego i umieścił futbolówkę w bramce.

Po zmianie stron bramki strzelali tylko mistrzowie Włoch. W 65. minucie na 3:1 podwyższył Gonzalo Higuain, a pięć minut później wynik na 4:1 ustalił Juan Cuadrado. Po 10 kolejkach Juventus ma na koncie 25 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Spal natomiast ugrało tylko pięć punktów i jest w strefie spadkowej.

Jeśli chodzi o oceny Polaków za wczorajszy mecz, to portal whoscored.com ocenił Szczęsnego na 6.2, co jest najniższą notą w zespole Juventusu. Lepsze wrażenie zrobił Salamon, który otrzymał notę 7.2 – najwyższą spośród wszystkich graczy Spal.