Arsenal Londyn z Łukaszem Fabiańskim w bramce rozgromił Szachtar Donieck 5:1 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. „Kanonierzy” zajmują pierwsze miejsce w grupie H z kompletem zwycięstw.

Pierwsza bramka padła w 19. minucie. Dośrodkowanie Samira Nasriego wykorzystał Alexandre Song. W 42. minucie tym razem Song podawał do Nasriego i było 2:0 dla Arsenalu.

W 60. minucie gospodarze zdobyli kolejną bramkę. Rzut karny skutecznie wykorzystał Cesc Fabregas. Sześć minut później Jack Wilshere otrzymał podanie od Tomasa Rosickiego i nie dał szans bramkarzowi rywali.

W 69. minucie gola na 5:0 strzelił Marouane Chamakh. Drugą asystę w meczu zaliczył Samir Nasri. Osiem minut przed końcem honorową bramkę dla gości strzelił były gracz Arsenalu – Eduardo da Silva.

W bramce gospodarzy kolejne dobre spotkanie zaliczył Łukasz Fabiański. Polak nie zawinił przy straconej bramce, a przez cały mecz pewnie interweniował. Spotkanie na ławce Arsenalu przesiedział Wojciech Szczęsny

Arsenal Londyn – Szachtar Donieck 5:1