Reprezentacja Polski pokonała Łotwę 1:0 (0:0) w rozegranym w Klagenfurcie meczu towarzyskim. Bramkę na wagę zwycięstwa dla „biało-czerwonych” strzelił napastnik Hannoveru 96 – Artur Sobiech.

Lepiej spotkanie rozpoczęli, Łotysze mogli objąć prowadzenie już w 2. minucie. Strzał króla strzelców T-Mobile Ekstraklasy – Artjoma Rudņeva, dobrze sparował Łukasz Fabiański.

Później inicjatywę zaczęli przejmować Polacy. Swoje okazje mieli Adrian Mierzejewski i Rafał Wolski, ale ich strzały skutecznie bronił Pavels Dorosevs.

Kiedy wydawało się, że „biało-czerwoni” całkowicie zdominują rywali, ci zaczęli coraz bardziej zagrażać bramce strzeżonej przez Fabiańskiego. Strzały z dystansu oddawali Laizans, Lukjanovs i Cauny, ale na posterunku był golkiper Arsenalu.

Pod koniec pierwszej połowy podopieczni Franciszka Smudy byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Najpierw z dystansu tuż nad poprzeczką uderzał Rafał Murawski, następnie strzał głową Marcina Wasilewskiego zatrzymał się na słupku.

Obie drużyny spokojnie rozpoczęły drugą część gry i na groźną sytuację podbramkową musieliśmy czekać do 57. minuty. Dośrodkowywał Kamil Grosicki, a minimalnie niecelnie głową uderzał Sebastian Boenisch.

Jedenaście minut później groźnie z dystansu uderzał Adam Matuszczyk. Piłka odbiła się jeszcze od Denissa Ivanovsa i nieznacznie minęła światło bramki.

Starania Polaków przyniosły efekt dopiero w 81. minucie. Z lewej strony dokładnie dośrodkował Grosicki, a okazji nie zmarnował Artur Sobiech i strzałem głową pokonał Dorosevsa. Pięć minut później okazje miał jeszcze Jakub Wawrzyniak, ale uderzył głową ponad bramką.