W środę zakończyły się spotkania rozgrywane w ramach ćwierćfinału Pucharu Francji. Cenny awans do półfinału rozgrywek wywalczyła drużyna Girondins Bordeaux. Ekipa Ludovica Obraniaka po ciężkim meczu pokonała RC Lens 2-3.

Pomocnik reprezentacji Polski rozpoczął środową potyczkę w wyjściowym składzie, i  przebywał na boisku przez pełne dziewięćdziesiąt minut.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla gości. W jedenastej minucie po samobójczym trafieniu Carrasso- Lens objęło prowadzenie. Do wyrównania doszło dopiero w drugiej połowie meczu.  W 59. minucie po strzale Sertic’a Riou był zmuszony skapitulować.

Losy awansu „Żyrondystów”- do półfinału rozstrzygnęły się w ostatnich dziewięciu minutach dzisiejszej konfrontacji. Prowadzenie gości w 81. minucie dał Diabate. Ten sam zawodnik cztery minuty później podwyższył wynik na 3:1 dla ekipy z Bordeaux.

Już w doliczonym czasie gry drugiej połowy drugiego gola dla gospodarzy strzelił Bergdich. Mecz zakończył się zwycięstwem Girondins Bordeaux.