Ben Starosta, który został niedawno piłkarzem filipińskiego Global FC rozegrał swój pierwszy mecz w barwach nowego pracodawcy. W swoim inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2013 mistrz kraju pokonał 2:0 (1:0) Pasargad FC.

Były reprezentant Polski U-20 wybiegł w podstawowym składzie Global. W 12. minucie defensor otrzymał żółtą kartkę za faul na piłkarzu gości. Tuż przed przerwą Misagh Bahadoran – wychowanek przyjezdnych, lecz obecnie podopieczny Briana Reida zagrał piłkę do debiutującego Nino Ochotereny, a ten trafił do siatki.

Po przerwie gospodarze nadal dominowali. Dwie minuty po zmianie stron Starosta chciał zaskoczyć wysuniętego bramkarza rywala strzałem z połowy boiska, jednak uderzył minimalnie za mocno. Dziesięć minut później Polak ponownie miał swoją szansę, lecz tym razem golkiper PSG był czujny i sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 75. minucie były gracz Miedzi Legnica dopiął swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpakował piłkę do bramki, ustalając wynik na 2:0.