W poniedziałek kibice w Trabzonie mieli okazję obejrzeć dobry mecz w wykonaniu swoich piłkarzy. Drużyna Trabzonsporu ograła 2:1 Sivasspor. W meczu tym wystąpiło dwóch Polaków – Adrian Mierzejewski i Kamil Grosicki.

Pierwszy z dobrej gry pokazał się Mierzejewski, który z 30 metra zdecydował się na strzał w kierunku bramki gości, ale bramkarz zdołał obronić uderzenie.

Po chwili Adrian ponownie był aktywnym graczem, pięknie podał piłkę do swojego kolegi z zespołu, ale ten nie potrafił wykorzystać podania.

Drużyna Mierzeja kontrolowała spotkanie na czele razem z nim. Niestety w tym meczu nie zagrali inni Polacy – Arkadiusz Głowacki i Piotr Brożek.

Na 8 minut przed końcem pierwszej części spotkania niespodziewanie prowadzenie objęli goście. Strzelcem gola w 37. minucie został Ricardo Pedriel.

Jeszcze pod sam koniec pierwszej połowy „Mierzej” i „Grosik” mogli mieć po asyście na swoich kontach, ale koledzy z drużyn nie potrafili wykorzystać ich podań.

Początek drugiej połowy należał do Sivassporu, byli bardziej aktywni na boisku. Trabzonspor potrafił odpowiedzieć bramką dopiero po zejściu Mierzejewskiego. Gol padł w 69 minucie, a nasz reprezentant kraju został zmieniony w 67 minucie.

Pod koniec spotkania, gospodarze obieli prowadzenie i nie oddali go już do końca meczu. Zaraz po stracie bramki Kamil Grosicki został zmieniony, dokładnie w 82. minucie. Trabzonspor mógł wygrać to spotkanie jeszcze wyżej, ale Burak Yilmaz nie wykorzystał karnego.

Podsumowując, dwóch Polaków zagrało przyzwoite zawody. Jeżeli będą regularnie grać w swoich zespołach to powinniśmy być spokojni o ich formę na EURO 2012.