Bardzo dobre spotkanie zobaczyli kibice zgromadzeni na Stade Vélodrome gdzie Olympique Marsylia przegrał 2:5 ze Stade Rennes, a asystę przy jednej z bramek zanotował Kamil Grosicki.

Spotkanie ułożyło się znakomicie dla przyjezdnych którzy w czwartej minucie za sprawą Gourcuffa wyszli na prowadzenie. Pięć minut później Grosicki podawał do Diagne, który podwyższył prowadzenie, a w 14. minucie było już 3:0 dla gości, a bramkę zdobył Dembèlé. Gospodarze odpowiedzieli w 20. minucie trafieniem Thauvina. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.
Pięć minut po wznowieniu gry gola kontaktowego zdobył Rolando jednak to było wszystko na co było stać zespół z Marsylii. W 59. minucie swoją drugą bramkę zdobył Gourcuff, a wynik spotkania w 77. minucie ustalił Sio.

Grosicki w 60. minucie został zmieniony przez M’Bengue. Dzięki wygranej Stade Rennes awansował na trzecie miejsce.

Ligue 1 – 31. kolejka
Olympique Marsylia – Stade Rennes 2:5 (1:3)