W bardzo ważnym meczu w kontekście utrzymania we włoskiej Serie A piłkarze Spal pokonali w niedzielę Genoę 1:0. Tym samym gospodarze przerwali passę trzech z rzędu porażek i po dłuższym czasie wydostali się ze strefy spadkowej. Polskich kibiców powinien cieszyć bardzo dobry mecz Bartosza Salamona.

Tak jak zakładano przed sezonem, Spal walczy o ligowy byt. Taki cel prawdopodobnie będzie przyświecał piłkarzom tego zespołu przez całe rozgrywki. Personalnie Spal nie jest bowiem najmocniejsze i dlatego piłkarze braki rzemiosła piłkarskiego muszą nadrabiać zaangażowaniem i walecznością.

W niedzielę gospodarze wykazali takie cechy i dlatego cieszyli się z trzech punktów. Wygrana jest dla nich tym cenniejsza, że odniesiona nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Przed rywalizacją to Genoa miała więcej punktów od Spal i była „nad kreską“. Po porażce role się jednak odwróciły.

Kluczowego gola w tym spotkaniu strzelił Mrico Antenucci, który pokonał bramkarza gości  w 56. minucie gry. To ten gracz został wybrany przez portal whoscored.com najlepszym zawodnikiem spotkania. Bardzo wysoko został oceniony również Salamon (nota 7.9) była najwyższą w tym meczu (taką samą otrzymał Antenucci).