fortuna

Wygrana Spal, solidny Salamon

W bardzo ważnym meczu w kontekście utrzymania we włoskiej Serie A piłkarze Spal pokonali w niedzielę Genoę 1:0. Tym samym gospodarze przerwali passę trzech z rzędu porażek i po dłuższym czasie wydostali się ze strefy spadkowej. Polskich kibiców powinien cieszyć bardzo dobry mecz Bartosza Salamona. 
 
Tak jak zakładano przed sezonem, Spal walczy o ligowy byt. Taki cel prawdopodobnie będzie przyświecał piłkarzom tego zespołu przez całe rozgrywki. Personalnie Spal nie jest bowiem najmocniejsze i dlatego piłkarze braki rzemiosła piłkarskiego muszą nadrabiać zaangażowaniem i walecznością. 
 
W niedzielę gospodarze wykazali takie cechy i dlatego cieszyli się z trzech punktów. Wygrana jest dla nich tym cenniejsza, że odniesiona nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Przed rywalizacją to Genoa miała więcej punktów od Spal i była „nad kreską“. Po porażce role się jednak odwróciły. 
 
Kluczowego gola w tym spotkaniu strzelił Mrico Antenucci, który pokonał bramkarza gości  w 56. minucie gry. To ten gracz został wybrany przez portal whoscored.com najlepszym zawodnikiem spotkania. Bardzo wysoko został oceniony również Salamon (nota 7.9) była najwyższą w tym meczu (taką samą otrzymał Antenucci). 
 
Serie A – 11. kolejka
Spal – Genoa 1:0 (0:0)
Antenucci 56
 
Sędzia: Daniele Orsato 
 
Żółte kartki: Schiattarella, Felipe, Schiavon, Borriello – Pandev, Izzo, Rossettini

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.