Damien Perquis rozegrał swoje pierwszy spotkanie w barwach Betisu Sewilla. Reprezentant Polski wystąpił w meczu 5. kolejki Primera Division, w którym jego zespół wygrał u siebie z Espanyolem Barcelona 1:0 (1:0).

28-letni obrońca wszedł na boisko w 41. minucie, zastępując kontuzjowanego Paulão. Brazylijczyk przed doznaniem urazu zdołał jednak zostać bohaterem gospodarzy. W 19. minucie, strzałem głową, zamienił na bramkę dośrodkowanie z rzutu wolnego Beñata Etxebarrii.

Polak z pewnością może zaliczyć swój debiut do udanych, bowiem pewnie prezentował się w defensywie i jeżeli uraz Paulão okaże się poważny, z pewnością otrzyma szansę gry od pierwszych minut w kolejnym spotkaniu Betisu.

Jak wyliczył serwis Whoscored.com, Perquis trzykrotnie odbierał piłki rywalom, pięć razy skutecznie zatrzymywał ich akcje, a także zdołał zablokować strzał Wakaso Mubaraka. Dodatkowo, wygrał wszystkie pojedynki powietrzne.

Trzy punkty zdobyte w meczu z Espanyolem spowodowały, że Betis awansował na trzecią pozycję w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Drużyna z Barcelony plasuje się na przedosatniej lokacie z zaledwie jednym „oczkiem” na koncie.