Artu Boruc rozegrał genialne spotkanie przeciwko Udinese Calcio. Polak mimo tego, że wpuścił dwie bramki popisał się kilkoma naprawdę niesamowitymi interwencjami. Ostatecznie Fiorentina wygrała 3-2.

Zapewne wielu ludzi, którzy obstawili ten mecz na Udinese musiało bardzo ubolewać, bowiem w tym spotkaniu to ekipa gości była typowana do zwycięstwa. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1-1, jednak w drugiej połowie to goście strzelili o jedną bramkę więcej i zgarnęli całą pulę.

W kadrze meczowej Udinese zabrakło miejsca dla Piotra Zielińskiego, który w styczniowym okienku transferowym trafił do włoskiej drużyny. Liczmy, że w kolejnym spotkaniu nasz reprezentant zadebiutuje w Serie A.

Fiorentina 3-2(1-1) Udinese Calcio

Jovetic (39. – karny, 84. – karny), Cassani (56.), Di Natale (14.), Torje (89.)

Fiorentina: Boruc – Gamberini, Natali, Nastasic – Cassani, Behrami, Montolivo, Lazzari, Pasqual – Amauri, Jovetić

Udinese: Handanović – Benatia, Domizzi, Ferronetti – Basta (67. Torje), Isla, Pazienza, Fernandes, Armero – Floro Flores (60. Abdi), Di Natale