FC Oberneuland przegrało na własnym boisku z Borussią Dortmund 0:3 (0:2). W pierwszej jedenastce BVB wyszło trzech Polaków – Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Ten ostatni zdobył bramkę.

BVB z łatwością przeszło do kolejnej rundy Pucharu Niemiec. Występujący na co dzień w Regionalliga Nordost (czwarty poziom rozgrywek w Niemczech) FC Oberneuland bardzo starał się zdobyć chociaż jedną bramkę, ale obrońcy trofeum nie pozwolili na honorowe trafienie gospodarzom.

Pierwszy gol już po dziesięciu minutach gry. Marco Reus wykorzystał dokładne podanie od Roberta Lewandowskiego. Dzięki temu Polak zaliczył asystę.

Wynik na 2:0 w 38. minucie podwyższył Jakub Błaszczykowski. Asystę przy bramce „Kuby” zaliczył Łukasz Piszczek.

Decydujący cios w 67. minucie gry zadał Ivan Perisić, który wykorzystał podanie kapitana reprezentacji Polski.

Lewandowski opuścił boisko w 69. minucie, Błaszczykowski piętnaście minut później. Łukasz Piszczek zaliczył całe spotkanie.