Marcin Wasilewski dostał szansę do gry od szkoleniowca Anderlechtu Bruksela w meczu przeciwko Lokeren. nie był to dobry powrót, ponieważ już w 24 minucie spotkania wyleciał z placu gry za czerwoną kartkę.

Polak pierwszą kartkę dostał już w 11 minucie, a w 24 kiedy to faulował w polu karnym Benjamina De Ceulae i otrzymał czerwoną kartkę, jednak Ivan Leko nie zdołał pokonać bramkarza Anderlechtu z jedenastego metra.

W 29 minucie mimo gry w osłabieniu piłkarze z Brukseli wyszli na prowadzenie po trafieniu Matiasa Suareza. Bramkę na 1-1 strzelił w 40 minucie De Ceulaer po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ostatnie słowo należało do Anderlechtu, który w 62 minucie strzelił ostatnią i zwycięską bramkę, której autorem był Remelu Lukaku.

Lokeren 1-2(1-1) Anderlecht

29′ Suarez, 40 De Ceulaer, 62 Lukaku