fortuna

Wszołek mógł grać w Serie A

Piłkarz Polonii Warszawa, Paweł Wszołek był latem bliski przenosin do Serie A. Młodym pomocnikiem zainteresowana była Genoa CFC, jednak ostatecznie do transferu nie doszło i dziś 20-latek jest najlepszym zawodnikiem stołecznego klubu.

Wszołek to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w T-Mobile Ekstraklasie. Nic więc dziwnego, że jego grze przyglądają się zachodnie kluby. Najbliżej pomocnikowi było do Genoi, jednak jak sam mówi kluby nie doszły do porozumienia i temat upadł

– Dostałem konkretną ofertę z Genoi. Transfer jednak nie wypalił (…) Ja byłem gotowy. A czy Polonia nie chciała? Po prostu doszło do nieporozumienia, ale nie wiem, czyja to była wina. Nie podpalałem się jakoś strasznie, aby nagle wyjechać. Wiem, że dużo mogę jeszcze zyskać, jeśli zostanę sezon w Polonii. Ogram się w lidze, a poza tym w trudnych chwilach stworzyliśmy naprawdę dobrą ekipę i wierzę w to, że możemy sporo osiągnąć – przyznaje Wszołek.

Do transferu nie doszło i dziś 20-letni piłkarz jest gwiazdą Polonii Warszawa i całej ligi. W dwóch pierwszych kolejkach młody pomocnik spisał się bardzo dobrze i jeśli utrzyma taką formę to niebawem mogą zgłosić się po niego jeszcze silniejsze kluby niż wspomniana Genoa.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.