Rafał Wolski i Michał Żyro znaleźli się w kręgu zainteresowań czołowych włoskich klubów. Serwis Tuttomercatoweb.com donosi, że młodymi piłkarzami interesują się: Juventus, Roma i Lazio.

Obaj piłkarze są zawodnikami warszawskiej Legii. W tym sezonie byli bardzo ważnymi ogniwami trzeciej drużyny Ekstraklasy, a ich umiejętności zostały dostrzeżone przez Franciszka Smudy, który powołał Wolskiego na Euro 2012, a Michała Żyrę umieścił na liście zawodników rezerwowych.

Włoskie media w bardzo ciepłych słowach wypowiadają się o Wolskim. Młody piłkarz nazywany jest „polskim Alessandro Diel Piero”. Włosi podkreślają również świetne wyszkolenie techniczne zawodnika Legii. Według włoskiego serwisu skauci Juventusu od dłuższego czasu obserwują 20-letniego pomocnika. – Jest młody, utalentowany i gotowy, by ten talent zaprezentować. Wolskim interesuje się również Borussia Dortmund – piszą Włosi.

Żyrą zainteresowane jest Lazio i kilka innych klubów, których nazw nie wymieniono. O Żyrze napisano, że imponuje warunkami fizycznymi, ma predyspozycje, by być czołowym skrzydłowym ligi włoskiej.

Według Tuttomercatoweb.com za Wolskiego trzeba zapłacić 3 mln euro, a za Żyrę pół miliona mniej.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.