Paweł Wojciechowski strzelił bramkę w 31. kolejce Vysheyshayej Ligi. Trafił do siatki nie byle kogo, bo ekipy, która kilka tygodni temu pokonała Bayern Monachium w Lidze Mistrzów. Jego FK Mińsk przegrało z BATE Borysów 1:5.

Polak wybiegł w podstawowym składzie gości. W 23. minucie wynik pojedynku po podaniu Denisa Polyakova otworzył Renán Bressan. Siedem minut później centrę Aleksandra Sachivki wykorzystał były napastnik SC Heerenveen oraz Willem II Tilburg, zdobywając swoją piątą bramkę w obecnym sezonie białoruskiej ekstraklasy.

W 54. minucie Aleksandr Sachivko sfaulował w polu karnym Aleksandra Volotkę, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Bressan. Gra w dziesiątkę kompletnie nie ułożyła się po myśli przyjezdnych. W 65. minucie Artiom Rachmanow skierował piłkę do własnej bramki. W 71. minucie gola dla gospodarzy strzelił Witalij Rodionow. Ten sam zawodnik 11 minut później ustalił wynik na 5:1.

Vysheyshaya Liga – 31. kolejka
BATE Borysów – FK Mińsk 5:1 (1:1)
Bressan 23, 54 (k), Rachmanow 65 (s), Rodionow 71, 82 – Wojciechowski 30

Sędzia: Witalij Siewostjanik

Żółte kartki: Hleb, Bordaczow, Mozolewskij – Sachivko, Gigiewicz, Godwin, Biegunow