Za nami już dwudziesta ósma kolejka włoskiej ekstraklasy. Na boisku mogliśmy oglądać tylko jednego reprezentanta Polski, drugi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W pierwszym meczu ACF Fiorentina na własnym stadionie podejmowała słabo spisującą się w tym sezonie rozgrywkowym Genoę. Po emocjonującej konfrontacji zwycięstwo odniosła drużyna Rafała Wolskiego 3:2. Wygraną gospodarzy zapewniła samobójcza bramka Cassani’ego z 77. minuty

Spotkanie na ławce rezerwowych Fiorentiny przesiedział Rafał Wolski, który nie zdążył zadebiutować w Serie A. Mamy nadzieję, że czas byłego zawodnika warszawskiej Legii w końcu nadejdzie.

Wieczorem w Turynie doszło do spotkania miejscowego Torino z Lazio Rzym. Cenne zwycięstwo odniosła ekipa z Turynu, która pokonała gości z Rzymu 1-0. Zwycięskiego gola dającego trzy punkty strzelił w 82. minucie meczu Jonathas.

W protokole meczowym zapisał się również polski obrońca, Kamil Glik. Były zawodnik Palermo zakończył niedzielne starcie z żółtą kartką na koncie.