W poniedziałek we włoskiej Serie A rozegrana została osiemnasta seria gier. Bardzo słabo wypadły występy polskich piłkarzy. Z czterech piłkarzy tylko jeden rozegrał całe spotkanie, pozostali zasiedli na ławce rezerwowych.

Torino na spotkanie 18. kolejki udało się do Parmy. Niestety dla zespołu Kamila Glika mecz zakończył się dość wyraźną przegraną 1:3. Honorowe trafienie dla ekipy z Turynu w dwudziestej pierwszej minucie zdobył Ciro Immobile.

Bardzo ciekawe spotkanie można było obejrzeć w Neapolu, gdzie walczące o tytuł mistrza Włoch- Napoli podejmowało podbudowaną po ostatnich zwycięstwach Sampdorię Genua. Konfrontacja zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0- po dwóch trafieniach Mertensa.

Mecz na ławce rezerwowych Sampdorii przesiedział Paweł Wszołek, który pomimo intensywnej rozgrzewki w przerwie, nie pojawił się na placu gry.

Poza kadrą meczową gości znalazł się Bartosz Salamon.

Zaledwie siedemdziesiąt trzy minuty spędził na murawie w obecnym sezonie Piotr Zieliński. Młody zawodnik reprezentacji Polski po raz kolejny tylko z ławki rezerwowych oglądał poczynania kolegów w konfrontacji z Veroną. Spotkanie zakończyło się przegraną Udinese 1:3.