W „polskim” starciu w hiszpańskiej Primera División lepsza okazała się Sevilla Grzegorza Krychowiaka, która pokonała 4:1 (2:1) Deportivo La Coruña. W barwach gości po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił Cezary Wilk.

Obaj Polacy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Wilk niedawno wrócił do pełnej sprawności po kontuzji, a Krychowiakowi w starciu z beniaminkiem trener Unai Emery dał odpocząć, biorąc pod uwagę fakt, iż reprezentant naszego kraju występował regularnie zarówno w hiszpańskiej ekstraklasie, jak i Lidze Europy.

„Sevillistas” wyszli na prowadzenie po golu Stephana M’Bii, któremu dograł wypożyczony z Barcelony Gerard Deulofeu. Po kilku minutach przyjezdni cieszyli się jednak z remisu dzięki bramce Harisa Medunjanina. Do szatni piłkarze Sevilli schodzili jednak z podniesionymi głowami, gdyż w 39. minucie na 2:1 trafił Carlos Bacca.

W drugiej odsłonie ponownie na listę strzelców wpisał się M’Bia. Drugą asystę zaliczył również Deulofeu, podając w 63. minucie do Vitolo. Po tym trafieniu na murawie zameldował się Cezary Wilk, który zmienił José Rodrígueza. Kilka minut później bramkarz Deportivo – Germán Lux sfaulował rywala w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Bacca nie potrafił jednak pokonać Argentyńczyka strzałem z „wapna”.

W 84. minucie plac gry opuścił Nicolás Pareja, a jego miejsce na środku obrony zajął Krychowiak. Po tym spotkaniu Sevilla nadal zajmuje miejsce na podium, natomiast podopieczni Victora Fernándeza zamykają stawkę.