To byłaby nie lada niespodzianka. Artur Wichniarek, który niedawno rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań, może wylądować w Köln razem ze Sławomirem Peszko.

Menadżer zawodnika Andrzej Grajewski jest w trakcie rozmów z działaczami FC Köln i niedługo może okazać się, że „Król Artur” zagra w klubie z Kolonii. Pewne wydaje się być to, że Peszko wybierze Köln nad Leverkusen i być może ponownie zagra w jednym zespole z Wichniarkiem, tyle że w Bundeslidze.

Na początku listopada po nieudanym epizodzie w Lechu Poznań, Wichniarek za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt. W obecnym sezonie, głównie w lidze, był rozczarowaniem. Nie można przecież zapominać, że dzięki jego bramce w Baku, dziś Kolejorz gra w 1/16 Ligi Europy.

Artur jest najlepszym strzelcem w historii występów Arminii Bielefeld w Bundeslidze. W całej swojej karierze strzelił w Niemczech 87 goli z czego aż 49 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto ma na koncie 20 asyst w Bundeslidze. Ostatniego sezonu i połowę obecnego do udanych jednak nie może zaliczyć. W sezonie 09/10 na podstawie ocen Kickera został wybrany najgorszym regularnie grającym piłkarzem Bundesligi. W obecnych rozgrywkach w zespole mistrza Polski z Poznania, Wichniarek strzelił 1 bramkę w ciągu 681 minut we wszystkich rozgrywkach.

Jeżeli król Bielefeld podpisałby kontrakt z FC Köln, można by było uznać to za ogromny sukces Andrzeja Grajewskiego.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.