Zwolniony dwa miesiące temu z Lecha Poznań, Artur Wichniarek podpisał kontrakt z FC Ingolstadt 04, klubem walczącym o utrzymanie w drugiej lidze niemieckiej.

Wichniarek ponownie będzie miał okazję pracować z trenerem Benno Möhlmanem, z którym zna się jeszcze ze swoich pierwszych sezonów w Arminii Bielefeld. 33-latek długo pozostawał bez klubu, mówiło się o jego zaskakującym transferze do 1.FC Köln, ostatecznie wylądował w 2. Bundeslidze. Jego nowy klub zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli tuż nad najsłabszą w całych rozgrywkach Arminią Bielefeld, która nie chciała drugiego powrotu Wichniarka do swojego klubu. Głównie chodziło o krętactwo „Króla Artura„.

Artur jest najlepszym strzelcem w historii występów Arminii Bielefeld w Bundeslidze. W całej swojej karierze strzelił w Niemczech 87 goli z czego aż 49 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto ma na koncie 20 asyst w Bundeslidze. Ostatniego sezonu i połowę obecnego do udanych jednak nie może zaliczyć. W sezonie 09/10 na podstawie ocen Kickera został wybrany najgorszym regularnie grającym piłkarzem Bundesligi. W obecnych rozgrywkach w zespole mistrza Polski z Poznania, Wichniarek strzelił 1 bramkę w ciągu 681 minut we wszystkich rozgrywkach.


Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.