Manuel Almunia wyleczył już kontuzję, jednak nadal nie znajduje się w kadrze meczowej Arsenalu Londyn. Media spekulowały, że Hiszpan wkrótce opuści klub. Arsene Wenger stwierdził jednak, że bramkarz zostanie w zespole.

„Słyszałem, że agent Manuela Almunii mówi o możliwym transferze z Arsenalu w zimowym okienku. Ale ja nic o tym nie wiem. Chciałbym, aby Hiszpan został z nami” – podkreślił francuski szkoleniowiec.

Agent hiszpańskiego bramkarza Joseba Diaz informował, że zainteresowanie ściągnięciem piłkarza wyraziły Getafe, Osasuna i Atletico Madryt. Kwota transferu miała wynieść około 1,5 mln funtów.

„Odejście Manuela to aktualnie nie jest moje zmartwienie. Nie wiem, w czyim imieniu wypowiada się jego agent. Na pewno nie w moim. Szczerze powiedziawszy, w ogóle o tym nie rozmawialiśmy” – przyznał menedżer Arsenalu.

Pierwszym bramkarzem „Kanonierów” jest obecnie Łukasz Fabiański, a jego zmiennikiem Wojciech Szczęsny. Almunia nie zagrał od wrześniowego meczu z West Bromwich Albion (2:3), w którym doznał kontuzji łokcia. Media w tym spotkaniu uznały go winowajcą porażki Arsenalu.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.