Prezentujemy Państwu przygotowany weekendowy raport z poczynań ligowych naszych rodaków w zagranicznych klubach. W swoich drużynach wystąpili między innymi – Maciej Rybus, czy Rafał Gikiewicz.

Kolejne spotkanie w rozgrywkach ligi rosyjskiej mają za sobą – Maciej Rybus i Marcin Komorowski. Niestety ich Terek Grozny w sobotnim meczu osiemnastej kolejki rosyjskiej ekstraklasy przegrał na własnym stadionie z CSKA Moskwa (1:2). Gola dla drużyny z Groznego strzelił Lebedenko. Obaj polscy piłkarze wyszli w podstawowej jedenastce gospodarzy i rozegrali całe spotkanie. Terek plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli.

Zdecydowanie gorzej w sezonie 2014/15 powodzi się zespołowi z Perm. Amkar w poniedziałkowym meczu zaledwie zremisował bezbramkowo z Torpedo Moskwa. W składach obu drużyn zagrali Janusz Gol i Adam Kokoszka. Polacy zaliczyli po dziewięćdziesiąt minut.  Mecz toczył się w środkowej strefie boiska – zespoły zdecydowanie bardziej skupiły się na defensywie niż na ofensywie, a strzały na bramkę można policzyć na palcach jednej ręki.

Po raz dwudziesty czwarty w obecnym sezonie ligowym w barwach Eintrachtu Braunschweig zagrał polski bramkarz – Rafał Gikiewicz. Niestety zespół Polaka przegrał na własnym obiekcie (0:2) z St. Pauli. Były golkiper Śląska Wrocław skapitulował odpowiednio w 25 i 65 minucie spotkania.

Problemy z regularną grą w rozgrywkach II Bundesligi ma Mateusz Klich. Reprezentant Polski w meczu z Unionem Berlin znalazł się tylko na ławce rezerwowych popularnych „Czerwonych Diabłów” (0:0). Ławka rezerwowych musiał także zadowolić się Piotr Ćwielong, który nie może liczyć na grę w VfL Bochum. W trwających rozegrał zaledwie trzy mecze.

Epizod w minionej kolejce ligi belgijskiej zaliczył Rafał Wolski. Wypożyczony z Fiorentiny zawodnik w 91. minucie spotkania KV Mechelen z Standardem de Liège zmienił Hanni’ego. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy (1:0).