W poniedziałek zakończono spotkania trzydziestej pierwszej kolejki 2. Bundesligi. W ostatnim meczu kolejki- FC Kaiserslautern uległo na wyjeździe Energie Cottbus 2:4. Mimo przegranej „Czerwone Diabły” utrzymały trzecią pozycję w lidze.

Miejsce, to daje możliwość gry w barażach o miejsce w pierwszej Bundeslidze od przyszłego sezonu. Punkt straty do ekipy Ariela Borysiuka ma FC Koeln.

Przewagę w tym spotkaniu niespodziewanie posiadali gospodarze, którzy jeszcze w pierwszej połowie potrafili wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Gola w 32. minucie z rzutu karnego zdobył Ivica Banović.

Pięć minut po przerwie do wyrównania doprowadzili goście. Piłkę w siatce rywali umieścił Idrissou. Remis utrzymał się do 53. minuty, kiedy na prowadzenie wyszli piłkarze Energie Cottbus. Do protokołu wpisał się Sanogo, dla którego był to pierwszy z dwóch goli strzelonych w poniedziałkowy wieczór.

Ostatnie trzy bramki padły w ostatnich dziewięciu minutach. Dwie z nich strzelili gracze z Cottbus, którzy tym samym przypieczętowali cenne zwycięstwo.

Czterdzieści pięć minut na boisku przebywał Ariel Borysiuk.