Jakub Wawrzyniak nie jest już piłkarzem Amkara Perm. Lewy obrońca reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem i wróci do kraju. Jutro stawi się na testach medycznych w Lechii Gdańsk i jeśli przejdzie je pomyślnie, podpisze umowę z 13. zespołem Ekstraklasy.

Informację tę podał prezes klubu Adam Mandziara w rozmowie z dziennikarzem „Radia Gdańsk”. Mandziara odniósł się także do innych spekulacji na temat ewentualnych transferów polskich piłkarzy, między innymi Słowomira Peszko – Myślę, że Sławek będzie szukał wyzwania gdzie indziej, nie przejdzie do Gdańska. Moim zdaniem będzie próbował odejść do Rosji czy innego kraju, ale to jeszcze dla niego za wcześnie na powrót do Polski – powiedział.

Prezes „Biało-Zielonych” potwierdził również zainteresowanie Tomaszem Kupiszem – Szukamy kogoś na prawą stronę. Nie wiem, czy będzie to Kupisz, czy ktoś inny, musimy jeszcze porozmawiać z trenerem, jaką opcję wybrać. Nie rozmawialiśmy jeszcze z tym piłkarzem, ale on wie, że my jesteśmy nim zainteresowani, a my wiemy, że on byłby zainteresowany przyjściem do Gdańska.

Ponadto Mandziara wypowiedział się na temat Sebastiana Mili, Mateusza Klicha i Janusza Gola. Za pomocnika Śląska Wrocław Lechia oferowała około 200 tysięcy euro, jednak okazało się, że jest to za mało i obecnie nie ma tematu przejścia odkrycia Adama Nawałki do drużyny z PGE Areny. Gracz Wolfsburga także nie trafi nad polskie morze, ponieważ ma oferty z innych, bardziej interesujących, również finansowo klubów. Dotychczasowy klubowy kolega Wawrzyniaka, Gol został natomiast zaproponowany Lechii, lecz do żadnych rozmów jak dotąd nie doszło.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.