Reprezentant Polski i zawodnik Anderlechtu Bruksela, Marcin Wasilewski rozegrał w niedziele całe ligowe spotkanie w Jupiler League przeciwko Club Brugge. W pierwszym meczu w tym roku górą były „Fiołki”, które wygrały 3:0.

Drużyna Anderlechtu Bruksela utrzymała doskonałą passę na własnym obiekcie wygrywając 3:0 z Club Brugge w ramach 20. kolejki Jupiler League. Całe spotkanie w barwach „Fiołków” rozegrał Marcin Wasilewski. Tym samym Anderlecht utrzymał pozycję lidera i zwiększył przewagę nad drugim Genk i niedzielnym rywalem.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie, gdy golkipera gości pokonał Mbokani. Dwadzieścia minut później było już 2:0 za sprawą Jovanovica. Wynik meczu ustalił w drugiej części meczu Suarez. I tak udał się rewanż Anderlechtowi za remis w poprzedniej rundzie.

Anderlecht Bruksela – Club Brugge 3:0 (2:0)
Bramki: Mbokani 2′, Jovanović 22′, Suarez 64′