W meczu 20. kolejki Premier League wicemistrzowie Anglii FC Liverpool zremisowali 2-2 z Leicester, którego zawodnikiem jest Marcin Wasilewski. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką.

Pierwsza połowa nie wskazywała, iż beniaminek zdoła odebrać znacznie bardziej utytułowanemu rywalowi chociażby punkt. W 16. minucie sędzia główny spotkania błędnie przyznał The Reds rzut karny, który na bramkę zamienił Steven Gerrard. Arbiter dopatrzył się zagrania ręką Morgana, jednak powtórki pokazały, iż odbił on piłkę twarzą. W 36. minucie żółtą kartką za faul na Sterlingu ukarany został Wasilewski. Trzy minuty później kolejny rzut karny otrzymali gospodarze, tym razem w pełni zasłużony, gdyż zagrania ręką dopuścił się Simpson. Takich sytuacji nie zwykł marnować Steven Gerrard i na przerwę Liverpool schodził z przewagą dwóch bramek.

Druga połowa spotkania należała jednak do Leicester, najpierw w 58. minucie kontaktowego gola strzelil Nugent, a zaledwie dwie minuty później całe Anfield Road zamarło za sprawą wyrównującego gola strzelonego przez Schluppa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i tym samym Wasilewski wraz z kolegami sprawili olbrzymią niespodziankę.

Leicester po 20. kolejkach zajmuję ostatnie miejsce w tabeli.