Adam Kokoszka w obecnym sezonie wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu Serie B. Obrońca, który miał być podstawowym obrońcą reprezentacji Polski, nie osiągnął sukcesu we Włoszech, dlatego chciałby wrócić do Polski.

Pierwszy sezon Polaka w Empoli wypadł bardzo dobrze. Piłkarz był pewnym punktem defensywy swojego zespołu. W obecnych rozgrywkach Kokoszka stracił miejsce w składzie i zagrał w zaledwie jednym meczu ligowym. 24-latek zdaje sobie sprawę, że jako rezerwowy nie ma szans na grę na EURO 2012, dlatego chciałby wrócić do Polski.

Zawodnik na pewno nie ma szans na angaż w swoim byłym klubie – Wiśle Kraków. Kokoszka opuścił zespół „Białej Gwiazdy” w 2008 roku. Urodzony w Andrychowie piłkarz skorzystał z prawa Webstera, dlatego krakowianie nie wzbogacili się na odejściu swojego zawodnika.

Menedżer piłkarza szuka swojemu podopiecznemu klubu w Ekstraklasie. Zainteresowanie Kokoszką wyraziły warszawskie zespoły: Legia i Polonia. Do zespołu „Legionistów” przymierzany jest również Bośniak Vule Trivunoviciem i nie wiadomo, na którego z nich zdecyduje się trener Maciej Skorża.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.