Skrzydłowy reprezentacji Polski, Waldemar Sobota zaliczył asystę w meczu 27. kolejki Jupiler Pro League przeciwko OH Leuven. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Club Brugge KV 5:2 (2:0).

„Niebiesko-Czarni” od samego początku postawili na ofensywę. Już na początku meczu, w 1. minucie bramkę zdobył Meunier. Potem Refaelov pokazał jak powinno się grać w piłkę, ciągnął do przodu cały zespół Brugii. Wysiłki Izraelczyka przyniosły oczekiwany efekt – najpierw pokonał bramkarza, a 35 minut później dograł do De Suttera. Jeszcze wcześniej z dobrej strony pokazał się Sobota, który także pochwalił się ostatnim podaniem przy strzale Jørgensena. Nadzieje OH Leuven przywrócili Kostovski i Reynaud doprowadzając do wyniku 2:4, ale to nie wystarczyło – piątą bramkę dla gości ustrzelił Lestienne.

Jupiler Pro League – 27. kolejka
OH Leuven – Club Brugge KV 2:5 (0:2)
Kostovski 70, Reynaud 78 – Meunier 1, Refaelov 21, Jørgensen 52, De Sutter 56, Lestienne 81

Sędzia: Johan Verbist
Widzów: 9 209

Żółte kartki: Ruytinx – De Bock, Refaelov, Jørgensen, De Sutter, Lestienne

Dzięki wygranej Club Brugge KV umocnił się na pozycji wicelidera z przewagą 5 oczek nad Anderlechtem.