16-letni stoper norweskiego FK Fyllingsdalen już niebawem zagra w finale NM G19 Telenor Cup – Pucharu Norwegii do lat 19. W spotkaniu półfinałowym młodzi gracze FKF pokonali Brann Bergen 2:1 (1:0).

Piłkarz, który niedawno wraz z reprezentacją Polski U-17 triumfował w Pucharze Syrenki, jest ostoją defensywy finalisty krajowego pucharu. W środowej potyczce z Brann jego drużyna objęła prowadzenie w 16. minucie. Piłkę w siatce umieścił Christian Heimark. W 49. minucie wynik podwyższył Senai Hagos. Gości stać było tylko na jednego gola Andreasa Vindheima.

W finale NM G19 Telenor Cup Fyllingsdalen zmierzy się z najlepszym klubem Norwegii – Rosenborgiem Trondheim. Zdobycie tego trofeum byłoby już trzecim ważnym osiągnięciem Polaka w tym roku. Oprócz wspomnianego sukcesu z naszą kadrą do lat 17, Walczak z ekipą FK Haugesund wygrał w lipcu elitarny turniej GET Cup.