W 3. kolejce włoskiej Serie A Fiorentina pewnie pokonała na własnym stadionie FC Parmę 3:0. W bramce Violi cały mecz rozegrał Artur Boruc.

Gospodarze, choć mieli wyraźną przewagę, przez długi okres gry mieli problemy ze znalezieniem drogi do bramki przeciwnika. Przez całą pierwsza połowę wszelkie sytuacje kończyły się niecelnymi strzałami, a niekiedy na posterunku był bramkarz drużyny gości, Antonio Mirante.

Druga połowa przyniosła odmianę już w jej pierwszych sekundach. Piłka, która w przypadkowy sposób spadła pod nogi Behramiego, została przez niego dośrodkowana do Jovetica, a ten zamienił je na bramkę. Fiorentina objęła w końcu prowadzenie.

Bramka dodała tylko pewności drużynie Violi, która zdobyła jeszcze dwie bramki – Cerci strzelił w 61. minucie, a w 81. do siatki Parmy ponownie trafił Jovetić.

Choć Boruc nie miał zbyt dużo pracy w tym spotkaniu, to wart uwagi jest fakt, że było to dla niego drugie spotkanie w tym sezonie, w którym zachował czyste konto.

ACF Fiorentina – FC Parma 3:0