Viktoria Köln 1904 pokonała w meczu 1. kolejki Regionalliga West drużynę VfB Hüls 2:0 (1:0). W wyjściowym składzie gości z Kolonii pojawił się były obrońca reprezentacji Polski – Mariusz Kukiełka i rozegrał 88 minut.

Pierwsza połowa to okres dominacji drużyny z Marl. Piłkarze VfB Hüls kilkukrotnie zagrażali bramce Dominika Poremby, jednak na wysokości zadania stawała obrona Viktorii, której istotną część stanowił Mariusz Kukiełka. Jednak w 24. minucie to goście wyszli na prowadzenie, kiedy po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki rywali wbił Aziz Bouhaddouz.

W drugiej połowie na boisku rządziła już drużyna z Kolonii, co w 79. minucie bramką udokumentował Wunderlich. Do końca wynik nie uległ już zmianie a piłkarze Viktorii zgarnęli 3 punkty.