Sebastian Tyrała zagrał we wczorajszym meczu 27. kolejki 2. Bundesligi, w którym jego SpVgg Greuther Fürth wygrało z Karlsruherem SC 3:0 (1:0). Polski pomocnik. z powodu kontuzji, nie grał w pierwszej drużynie od sierpnia 2011 roku.

Tyrała doznał urazu kolana na początku września ubiegłego roku. Pod koniec lutego powrócił do treningów z pierwszym zespole. 9 marca wystąpił w drużynie rezerw, grającej w Regionallidze. Rozegrał pełne 90 minut przeciwko SC Pfullendorf, a w 77. minucie strzelił bramkę. Greuther II przegrało 2:3, jednak Polak zaliczył udany powrót do gry.

Trener Michael Büskens zdecydował się włączyć 1-krotnego reprezentanta Polski do kadry na mecz z Karlsruher SC. W 65. minucie, przy stanie 1:0 dla gospodarzy, Tyrała zastąpił na placu gry Roberta Zillnera. Już pięć minut wywalczył jedenastkę, którą na gola zamienił Bernd Nehrig. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Greutheru 3:0.

W kadrze meczowej Karlsruher SC zabrakło polskiego pomocnika Marcusa Piosska. Urodzony w niemieckim Lippstadt piłkarz również od początku sezonu pauzował z powodu kontuzji, dlatego wystąpił w grającej w Regionallidze drużynie rezerw.