Dundee United pokonało Hibernian 3:0, a swój pierwszy ligowy mecz w barwach gospodarzy rozegrał Polak, Radosław Cierzniak. Bramkarz spędził 90 minut na placu gry, zaliczając solidny występ – nie stracił bramki.

Gospodarze już w 3. minucie spotkania zdobyli bramkę. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Johnny Russell i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Dziesięć minut później piłkarze Hibernianu przetestowali Cierzniaka dwoma groźnymi strzałami, lecz nasz bramkarz obronną ręką wyszedł z opresji.

Druga bramka padła w 74. minucie spotkania. Dundee United wykonywało rzut rożny, piłka doszła do Mackay-Stevena, który oddał strzał na bramkę, lecz wyszła z tego ładna asysta, bowiem piłkę w siatce umieścił głową Jon Daly.

Ostatni gol padł już w doliczonym czasie gry, kiedy to Michael Gardyne okazał się niebywałą szybkością i wyprzedził obrońców Hibernianu, po czym strzałem obok bramkarza zdobył bramkę.

Następny mecz Dundee United rozegra w najbliższy czwartek, 9 sierpnia, kiedy to zmierzy się z moskiewskim Dynamo w eliminacyjnym meczu Ligi Europy.