Reprezentacja Polski U-21 godnie zakończyła zmagania w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Podopieczni Stefana Majewskiego co prawda tylko zremisowali 0:0 z Portugalią, ale dobrze radzili sobie z wyżej notowanym rywalem.

W pierwszej połowie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Żadna z drużyn nie potrafiła poważniej zagrozić bramkarzowi rywali. Nieco lepiej prezentowali się jednak goście, którym udało się oddać więcej strzałów.

Już w szóstej minucie drugiej części gry, bliski zdobycia gola był Michał Żyro, jednak piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego, przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Kwadrans później groźny strzał z dystansu oddał Wilson Eduardo, ale fantastyczną interwencją popisał się Łukasz Skorupski. „Biało-czerwoni” odpowiedzieli chwilę potem, lecz próba Tomasza Kupisza była niecelna.

W 75. minucie bardzo dobrą sytuację miał Abel Camará, ale na szczęście dla Polaków, trafił tylko w boczną siatkę. W końcówce spotkania gospodarzom udało się przejąć inicjatywę na boisku.

W 86. minucie świetną akcję przeprowadził Mateusz Mak, a jego strzał z trudem obronił Anthony Lopes. W doliczonym czasie gry dwie dogodne sytuacje miał jeszcze Jakub Świerczok, jednak przy obu strzałach napastnika Piasta Gliwice, górą był golkiper Portugalczyków.

W barwach polskiej młodzieżówki zagrał tylko jeden piłkarz, który na co dzień występuje w klubie zagranicznym. 90 minut na lewej obronie rozegrał Daniel Dziwniel z niemieckiego Kickers Offenbacher.

Podopieczni Stefana Majewskiego, w ośmiu meczach, zgromadzili zaledwie 11 punktów, co dało im trzecie miejsce w tabeli grupy 6. W związku z tym nie awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Europy.