Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na Pepsi Arenie rówieśników z Turcji 3:1 (3:0) w drugim meczu grupy 7 eliminacji do Mistrzostw Europy. „Biało-czerwoni” prowadzą w tabeli z kompletem punktów.

Podopieczni Marcina Dorny objęli prowadzenie już w 8. minucie, kiedy nowy zawodnik Malagi CF Bartłomiej Pawłowski zbiegł z prawego skrzydła do środka pola i płaskim strzałem lewą nogą pokonał bezradnego Ömera Kahveciego.

Szesnaście minut później wynik spotkania na 2:0 podwyższył Arkadiusz Milik, który ładnym strzałem głową wykończył wrzutkę od Michała Żyro. Napastnik Bayeru Leverkusen trafił także w 31. minucie, z bliskiej odległości pakując piłkę do siatki po podaniu Pawła Wszołka.

W drugiej części spotkania Polacy nie spisywali się już tak dobrze jak w pierwszej odsłonie. Na boisku zaczęła przeważać Turcja i w 55. minucie kontraktowego gola strzelił Bertul Kocabaş. Wraz z upływem minut gra się zaostrzała, a punkt kulminacyjny nastąpił w samej końcówce.

W doliczonym czasie gry wprowadzony na ostatnie pół godziny Julien Tadrowski uderzył swojego rywala. Na murawie doszło do przepychanek, a najagresywniej zachowywał się Engin Bekdemir. Turek, podobnie jak obrońca Górnika Łęczna, został ukarany czerwoną kartką.

W barwach „biało-czerwonych” wystąpiło czterech piłkarzy grających na co dzień w klubach zagranicznych. 90 minut rozegrali: Paweł Wszołek (Sampdoria Genua), Bartłomiej Pawłowski (Malaga CF) oraz Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen). W 81. minucie na boisko wszedł Kacper Przybyłko (1. FC Köln)

Eliminacje do ME U-21 – 2. mecz
Polska – Turcja 3:1 (3:0)
Pawłowski 8, Milik 24, 31 – Kocabaş 55

Sędzia: Danilo Grujić (Serbia)

Żółte kartki: Furman, Milik, Dąbrowski – Berber, Çalhanoğlu
Czerwone kartki: Tadrowski (90, za uderzenie rywala) – Bekdemir (90, po zejściu z boiska, za uderzenie rywala)

Polska: Jakub Szumski – Adam Pazio, Rafał Janicki, Marcin Kamiński, Mateusz Lewandowski (68 Julien Tadrowski) – Paweł Wszołek, Michał Chrapek (81 Kacper Przybyłko), Dominik Furman, Bartłomiej Pawłowski, Michał Żyro (74 Damian Dąbrowski) – Arkadiusz Milik

Turcja: Kahveci – Kamil Ahmet Çörekçi, Alim Öztürk, Sezer Özmen (77 Salih Uçan), Nurettin Kayaoğlu (46 Oğuzhan Berber) – Emrah Başsan, Okay Yokuşlu, Hakan Çalhanoğlu, Oğuzhan Özyakup, Engin Bekdemir (65 Yusuf Erdoğan) – Bertul Kocabaş