W teoretycznie najtrudniejszym meczu podczas towarzyskiego turnieju w La Mandze reprezentacja Polski U-20 zremisowała z Portugalią 1:1 (0:0). Biało-Czerwoni po raz kolejny bramkę zdobyli w końcówce spotkania.

W podstawowym składzie wybiegł dziś tylko jeden piłkarz szlifujący swoje umiejętności za granicą. Był to zawodnik Herthy Berlin, Rafał Włodarczyk. Rozegrał on pełne 90 minut. Po nieespełna godzinie gry na murawie zameldował się również Vincent Rabiega, który zmienił Dominika Głowińskiego. Polacy bramkę stracili w 72. minucie, kiedy to z rzutu karnego Damiana Podleśnego pokonał Cristian Ponde – napastnik Sportingu Lizbona.

Polacy pokazali jednak determinację i w 81. mincie do remisu doprowadził wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Dariusz Formella. Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie i zespoły podzieliły się punktami.

Portugalia U-20 – Polska U-20 1:1 (0:0)