W rozegranym na wyjeździe pierwszym z dwóch meczów towarzyskich, reprezentacja Polski do lat 19 uległa swoim rówieśnikom z Słowenii 2:3 (1:0). Obie bramki dla „biało-czerwonych” strzelił Martin Kobylański.

Piłkarz Werderu Brema U-23 dwukrotnie wyprowadzał polską drużynę na prowadzenie. Najpierw trafił do siatki w 32. minucie, a następnie w drugiej połowie, w 76. minucie. W końcówce Słoweńcom udało się jednak zdobyć dwa gole, dzięki czemu odnieśli oni zwycięstwo.

W kadrze prowadzonej przez Janusza Białka zagrało pięciu piłkarzy, którzy na co dzień występują w klubach zagranicznych: Gracjan Horoszkiewicz (Hertha Berlin), Martin Kobylański (Werder Brema), Piotr Zieliński (Udinese Calcio), Oskar Rybicki (Hamburger SV) i Adrian Liberacki (Reggina Calcio). Wszyscy rozegrali pełne 90 minut.