W swoim drugim spotkaniu przeciwko reprezentacji Anglii U-18 Biało-Czerwoni okazali się wyraźnie słabsi. Mimo, że Polacy znowu jako pierwsi strzelili bramkę, musieli uznać wyższość Wyspiarzy, którzy zwyciężyli aż 4:1 (1:1).

Linia obrony w dzisiejszym rozgrywanym w Gdańsku meczu była złożona z zawodników występujących za granicą. Zagrali w niej Kevin Pytlik, Szymon Walczak, Sebastian Chruściel oraz Michael Olczyk. Ponadto w podstawowym składzie wybiegli też między innymi Mario Cieślik i Oktawian Skrzecz

Podopieczni Rafała Janasa wyszli na prowadzenie w 10. minucie po fantastycznym uderzeniu zza pola karnego Kevina Pytlika – piłkarza VfL Bochum. Ich radość trwała jednak kilkadziesiąt sekund, gdyż bardzo szybko wyrównał Dominic Solanke z Chelsea Londyn, który w tym sezonie zagrał już nawet w jej barwach w Lidze Mistrzów.

Po przerwie Biało-Czerwoni wyszli nieskoncentrowani, czego skutkiem była szybko stracona bramka. Pięknym i bardzo szczęśliwym uderzeniem popisał się kapitan gości – Ryan Ledson z około 40 metrów strzelając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Chwilę później nie dysponowanego dziś dobrze Mateusza Lisa pokonał z rzutu karnego Sheyi Ojo. „Jedenastka” podyktowana była za faul polskiego bramkarza Lecha Poznań. Młody skrzydłowy Liverpoolu strzelił swoją drugą bramkę w 70. minucie, ustalając tym samym rezultat na 4:1.