Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała w Gdyni z rówieśnikami z Anglii 2:3 (1:0). Wart odnotowania jest fakt, iż na murawie pojawiło się aż siedmiu piłkarzy trenujących na co dzień w zagranicznych drużynach.

W podstawowym składzie wybiegli: Szymon Walczak (1.FC Köln), Michael Olczyk, Oktawian Skrzecz (obaj Schalke 04) oraz Adrian Purzycki (Wigan Athletic).

Biało-Czerwoni po pierwszej połowie schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, które dał Michał Walski. Pięć minut po zmianie stron do remisu doprowadził jednak lewy obrońca Evertonu Callum Connolly. Po godzinie gry na prowadzenie wysunęli się goście dzięki bramce Ainsleya Maitlanda-Nilesa, na co dzień przywdziewającego koszulkę Arsenalu. W 69. minucie gola dla Anglików zdobył Adam Armstrong mający już za sobą nawet debiut w Premier League w barwach Newcastle United. Pięć minut później kontaktowym trafieniem popisał się młody defensor Schalke Michael Olczyk, lecz był to kres możliwości Polaków.

W dzisiejszym meczu na placy gry w 61. minucie zameldowali się również Kevin Pytlik z VfL Bochum oraz Mario Cieślik z Greuther Fürth, a w 73. minucie na murawę wszedł młody gracz greckiego Atrómitosu Ateny Sebastian Chruściel.