fortuna

U-16: Powołanie dla Szymona Walczaka

Robert Wójcik był zmuszony zmienić swoje powołania. W miejsce Damiana Dudały z SMS-u Łódź i Arkadiusza Górki z Legii Warszawa zostali powołani Michał Borecki z Chemika Bydgoszcz oraz Szymon Walczak z FK Fyllingsdalen.

Młody Polak występuje w Norwegii od pięciu lat. Obecnie ten środkowy obrońca jest piłkarzem trzecioligowego FK Fyllingsdalen i ociera się tam o pierwszą drużynę. Ostatnio grywał najczęściej w zespole do lat 19. W październiku ubiegłego roku piłkarze tego klubu z roczników 1997 i 1998 zwyciężyli w turnieju juniorów, a którym wyprzedzili między innymi pierwszoligowe Sogndal, FK Haugesund, Sandnes Ulf i Viking FK oraz duńskie AGF Århus. Walczak został wtedy wybrany najlepszym piłkarzem całych zawodów.

Stoper przyznaje, że waha się dla jekiej reprezentacji będzie w przyszłości grał. Na szczęście jako pierwsi powołali go Polacy i miejmy nadzieję, że występ z Orzełkiem na piersi zbliży go w kierunku wyboru naszego kraju.

Reprezentacja Polski U-16 rozpoczyna zgrupowanie już jutro. Zostanie ono połączone z turniejem towarzyskim, w którym młodzi Biało-Czerwoni zmierzą się z Danią, Litwą oraz… Norwegią.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.