Greuther Fürth, którego zawodnikiem jest Sebastian Tyrała, w przyszłym sezonie będzie występować w Bundeslidze. Polski pomocnik dotychczas był raczej rezerwowym, jednak jest duża szansa, że będzie grać w pierwszym składzie.

Wychowanek Borussii Dortmund trafił do „Kleeblätter” z VfL Osnabrück na zasadzie wolnego transferu przed sezonem 2011/12. Początkowo był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. 6 września doznał jednak kontuzji, która wyeliminowała go z treningów do końca lutego.

24 marca Tyrała powrócił do gry w spotkaniu z Karlsruher SC (3:0), w którym występował przez 26 minut i zaliczył asystę. Do końca sezonu wystąpił jeszcze w tylko jednym meczu. Grał przez minutę przeciwko Energie Cottbus (3:0).

Polak niedawno rozpoczął przygotowania z zespołem do nowego sezonu. 24-latek na razie prezentuje bardzo wysoką formę. Wystąpił w dwóch sparingach, w których trzy razy pokonywał bramkarza. W meczu z SpVgg Oberkotzau (10:1) zdobył dwie bramki, natomiast w spotkaniu przeciwko TSV Bergrheinfeld (17:1) raz trafił do siatki.

Greuther Fürth pierwszy mecz ligowy rozegra 25 sierpnia, a ich rywalem będzie Bayern Monachium. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że od pierwszych minut zobaczymy Tyrałę. Dla 1-krotnego reprezentanta Polski będzie to powrót do Bundesligi po ponad czterech latach przerwy, kiedy wystąpił w meczu Borussii Dortmund z Energie Cottbus (3:0).