fortuna

Tylko siedmiu Polaków w Lidze Mistrzów

Znamy już wszystkie drużyny, które wystąpią w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W tym gronie są też kluby reprezentantów Polski. Na boiskach możemy zobaczyć siedmiu Polaków, ale najprawdopodobniej zagra tylko pięciu.

Pewny udział w Lidze Mistrzów bez eliminacji miała Borussia Dortmund i trójka naszych reprezentantów. W barwach mistrzów Niemiec zapewne w każdym spotkaniu oglądać będziemy Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego oraz Łukasza Piszczka.

Również bez kwalifikacji do Champions League dostał się Arsenal Londyn jako trzecia drużyna poprzedniego sezonu Premier League. W barwach „Kanonierów” na pewno będzie występował Wojciech Szczęsny, jednak praktycznie bez szans na grę jest Łukasz Fabiański, który przegrywa rywalizację nie tylko ze Szczęsnym, ale coraz częściej również z Vito Mannone.

Do elitarnych rozgrywek dostał się również Anderlecht Bruksela, a wraz z nim Marcin Wasilewski. Mistrzowie Belgii w ostatniej rundzie eliminacji pokonali w dwumeczu 3:2 cypryjski AEL Limassol i po sześcioletniej przerwie wracają do Ligi Mistrzów. Pewne miejsce w pierwszym składzie drużyny z Brukseli ma popularny „Wasyl” i z pewnością będziemy mieli przyjemność podziwiać jego grę.

Siódmym Polakiem w „piłkarskim raju” jest Łukasz Załuska, jednak niestety bez większych szans na grę. Popularny „Helmut” przegrywa rywalizację z Fraserem Forsterem i tylko pech Anglika mógłby dać szansę występu Polakowi. Mistrzowie Szkoci w IV rundzie eliminacji bez większych problemów wyeliminowali pogromców Śląska Wrocław, szwedzki Helsinborg.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.