W spotkaniu 16. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund z trzema Polakami w wyjściowym składzie tylko zremisowała z 1.FC Kaiserslautern 1:1.

Druga w tabeli Borussia była zdecydowanym faworytem w starciu z broniącym się przed strefą spadkową zespołem Kaiserslautern. I choć przez większą część gry przeważała na boisku, to nie udało jej się uzyskać satysfakcjonującego wyniku.

Ale to goście mieli w 11. minucie dobrą sytuację, kiedy strzał z rzutu wolnego nad poprzeczką przeniósł Roman Weidenfeller. Chwile potem w odpowiedzi ładnym uderzeniem popisał się Robert Lewandowski, ale piłka tylko otarła się o poprzeczkę.

W 27. minucie podanie Kevina Großkreutza na bramkę zamienia Shingi Kagawa. Chwilę później Japończyk mógł podwyższyć wynik, ale nie trafił w bramkę. Do przerwy drużyna z Dortmundu zasłużenie prowadziła 1:0.

Druga połowa meczu była już dużo słabsza w wykonaniu podopiecznych Kloppa. I to potwierdza bramka dla gościu z 60. minuty. Złe wybicie piłki przez Łukasza Piszczka, do piłki dochodzi Sahan i pięknym strzałem nie daje żadnych szans Weidenfellerowi.

Borussia ruszyła w pogoń za upragnionym zwycięstwem. Szczęście było blisko – była znowu poprzeczka (Götze), a także słupek (Hummels), piłka mijała bramkę o czentymetry, jednak najlepszej okazji nie wykorzystał Lewandowski, który wychodząc sam na sam z bramkarzem i móc „zapytać go”, w który róg bramki uderzyć, strzelił… wprost w niego.

Na 12. minut przed końcem spotkania goście zdobywają bramkę, jednak sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu Borussii. Powtórki telewizyjne sugerują jednak, że bramka została zdobyta w sposób prawidłowy. Do końca wynik nie uległ zmianie.

Lewandowski i Piszczek rozegrali pełne 90. minut, a Jakub Błaszczykowski, który miał kilka niezłych zagrań został zmieniony w 66. minucie na Mario Götze.